Rozdelenie konštrukcií podľa sérií:

M-SÉRIA (najpredávanejšia)

Moderná. Masívna. Modulárna. M-Séria je zmesou dlhoročných skúseností, spätnej väzby zákazníkov a aktuálnych trendov.

– Profil stojky: 80×80 mm
– Spájacie skrutky: M20
– Kolík príslušenstva: 
ø20 mm

CLASSIC SÉRIA

Overená klasika. Naša prvá séria klietok, stojanov a konštrukcií na cvičenie.

– Profil stojky: 60×60 mm
– Spájacie skrutky: M10
– Kolík príslušenstva: 
ø20 mm

Konštrukcie s kladkou

Silové klietky a stojany na cvičenie so zabudovanou kladkou

Cvičebný potenciál klietky s kladkou

Kladka ako súčasť konštrukcie na mieru

Základné informácie pre výber

Parametre

Všeobecne, o celkovej šírke drepovacieho miesta rozhodujú:

1) Vnútorný rozmer bežnej olympijskej činky.
– celková dĺžka úchopovej časti (rozmer medzi stopermi kotúčov) je 131 cm.

2) Komfort pri cvičení – ten určuje výrobca konštrukcie.
– Ak je šírka stojana príliš veľká (blízko k 131cm), odkladanie olympijskej tyče pri cvičení je dosť problematické. Rezerva musí byť dostatočná, aby cvičiaci nemusel dlho mieriť a odloženie činky bolo jednoduché.
– Ak je stojan príliš úzky, tak rezerva pre bezpečné odloženie činky je síce veľká, ale obmedzuje to samotné cvičenie – nielen s olympijskou tyčou (napr. široký úchop pri bench presse), ale aj pri cvičení na hrazde.

Všetky FITRON klietky a stojany na drepy majú vonkajší rozmer medzi stojkami 122cm. Ide o šírku, ktorá zabezpečuje ideálny pomer komfortu pri cvičení a odkladaní činky. Tento parameter je rovnaký pre obe série (zmenou série sa mení vnútorný rozmer).

3) Na celkové používanie vplýva ešte ďalší dôležitý faktor – tvar a rozmery hákov na činku.
– J-Háky so sendvičovým dizajnom sú spravidla užšie, a tým aj bezpečnejšie.

Základnom multifunkčných klietok a stojanov sú diery – tie slúžia na namontovanie doplnkov.

Veľkost dier – je jeden z najdôležitejších parametrov a ovplyvňuje:
– Nosnosť: Samotná stojka zvládne toho veľa, ale rovnakú záťaž musí zvládnuť aj príslušenstvo. Drvivá väčšina doplnkov sa montuje pomocou zváraných kolíkov – čím je kolík väčší, tým má vyššiu nosnosť. Nielen pre očividný väčší priemer samotného kolíka, ale hlavne z dôvodu, že samotný zváraný spoj je väčší a silnejší. A práve zvary bývajú často kritickým miestom zlyhania (pri lacných importovaných produktoch).
– Kompatibilitu: Je normálne, že príslušenstvo pre konštrukcie sa vyvíja alebo mení. Konštrukcia musí byť kompatibilná aj s príslušenstvom, o ktorom ani neviete, že existuje. Dobre navrhnutý systém vie v budúcnosti zabezpečiť dostatočné nosnosti aj pre príslušenstvo, ktoré momentálne nemáte.

Je lákavé/jednoduché pre výrobcu si vytvoriť úplne uzavretý „ekosystém“ konštrukcií, na ktoré nebude pasovať žiadne iné príslušenstvo. FITRON konštrukcie M-Série majú stojky 80×80 a diery s priemerom 20,8mm určené pre kolíky s priemerom 20mm. Sú preto kompatibilné aj s inými doplnkami známych európskych značiek. Nikdy neviete, kedy budete danú kompatibilitu potrebovať.

Počet dier – generálne platí, že čím je dier viac, tým je konštrukcia modulárnejšia a poskytuje viac možností ju vylepšiť. Množstvo dier na stojkách určuje nielen hustota, ale aj smer.

Stojky všetkých FITRON konštrukcií sú dierované zo všetkých 4 strán. Poskytuje to bohatú modularitu – viete silovú klietku alebo stojan upraviť a doplniť príslušenstvo podľa predstáv. Osová vzdialenosť (hustota dier) je len 45mm, takže ideálnu výšku si nájde každý.

Značenie dier – každá 5. diera na stojke je označená zárezom na bokoch diery, čo významne uľahčuje nastavenie príslušenstva (napr. hákov) do rovnakej výšky. Ak si to chcete ešte zjednodušiť, pri M-Sérii sú dostupné aj stojky s laserom vyrezanými číslami.

Časté otázky

Áno, je to pomerne bežná záležitosť. Či už máte záujem o zmenu tvaru, veľkosti alebo chceli by ste si vybrať farbu podľa chuti, neváhajte nás kontaktovať. 

Ak by ste si chceli vyskladať konštrukciu M-Série z bežne dostupných komponentov, tie nájdete tu: https://www.fitron.sk/klietky-konstrukcie/komponenty/

Väčšinu nových fitiek zariaďujeme už s konštrukciami M-Série. Je novšia, vyzerá lepšie a preferujú ju mnohí zákazníci. Práve kvôli tejto popularite má u nás v organizácii vyššiu prioritu – to znamená nové príslušenstvo sa vždy vyvíja a testuje prioritne na ňu. 

  • Celková hmotnosť závaží 110 kg – stĺpec má celkovo 21 závaží:
    – 1x 10kg vodiace závažie
    – 20x 5kg závažie
  • Pomer kladiek: 2:1
    – To znamená, že 100 kg hmotnosti cítiť pri cvičení ako 50 kg
    – Štandard pri pohyblivých kladkách

Konštrukcie sú natoľko modulárne, že na e-shope nie je možné obsiahnuť všetky dostupné možnosti. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť prehľad konštrukcií, ktoré sme realizovali a navrhli zákazníkom na mieru.

MADE IN SLOVAKIA

#slovenskakvalita

Naše konštrukcie – silové klietky a stojany na drepy sú už dlhé roky pýchou FITRON portfólia. Pre výrobu poriadnej konštrukcie nestačí pár profilov a jedno popoludnie v garáži. Naše konštrukcie vznikli spojením profesionálnej výrobnej technológie, dlhoročným načúvaním požiadaviek zákazníkov a poznatkov trénerskej komunity. Každý prvok je posúdený tak, aby vyhovoval po funkčnej, ale aj dizajnovej stránke. Výroba, ale aj ich návrh je realizovaný priamo na Slovensku.

Konštrukcie na cvičenie sú dostupné v 2 prevedeniach: séria CLASSIC a M-Séria. Ponúkajú možnosti pre uspokojenie tréningových cieľov a rozpočtu akéhokoľvek gymu – či už profesionálneho alebo domáceho fitka.