Komponenty konštrukcií na cvičenie

Základné komponenty

Máte určitú predstavu o ideálnej posilňovacej klietke alebo konštrukcii a na webe tento variant nemáme? Je to úplne normálne – vďaka modularite jednotlivých dielov je možné vyskladať tisícky možností. Ak máte záujem o zostavu na mieru, stačí nás kontaktovať. Pre lepšiu predstavu a ujasnenie komunikácie uvádzame zoznam základných komponentov, ktoré môžete pri zostavách využiť.

M-Séria - Priečky a hrazdy:

HRAZDA SLIM

Osvedčená a funkčná klasika. Hrazda SLIM je štandardná rovná hrazda s priemerom 32 mm. Jej celková dĺžka je 106 cm a môže sa uchytiť ako na priečky, tak i na stojky konštrukcie. V prípade potreby je možné hrazdu upraviť na mieru.

PRIEČKA PLATE

Štýlový a moderný stabilizačný prvok. V hornej časti sa nachádza multifunkčná priečka pre upnutie príslušenstva. Zadný plech s logom je schválne odsadený dozadu, aby ste mali pri cvičení maximum miesta. Dĺžka priečky PLATE je 106 cm. Súčasťou je priskrutkovaný plech s logom, vďaka čomu je možné dosiahnuť stovky farebných kombinácií.

PRIEČKA TOP

Vrchná priečka pre klietky a konštrukcie, ktorá vďaka vrchnému zarovnaniu zabezpečuje maximálny priestor pre cvičenie vnútri konštrukcie a príjemný moderný vzhľad. Ako všetky priečky, aj táto má dierovanie na všetkých 4 stranách.

Dostupné dĺžky priečky: XS (43cm), S (61cm), M (79cm), L (106cm), XL (133cm)

PRIEČKA CROSS

Základná priečka s dierami na všetkých 4 stranách profilu po celej dĺžke. Najčastejšie je využívaná v spodnej časti konštrukcie, ale samozrejme, ak to dizajnovo vyhovuje, môže sa použiť aj vo vrchnej časti. 

Dostupné dĺžky priečky: XS (43cm), S (61cm), M (79cm), L (106cm), XL (133cm)

HRAZDA MULTI-GRIP

Prémiová hrazda, ktorá sa uchytáva na horné priečky a ponúka niekoľko možností úchopu – široký (ohnutý), klasický, paralelný a šikmý. Okrem toho napomáha aj stabilite konštrukcie. Priemer hrazdy je 32mm a celková dĺžka 106cm.

HRAZDA FAT

Alternatívny typ hrazdy, ak chcete potrápiť svoj úchop. Priemer hrazdy je 48 mm a celková  dĺžka je 106 cm. 

HRAZDA PLUS

Používa sa spravidla ako hrazda na spojenie klietok alebo iných konštrukcií. Výhodou je jej dĺžka – 187 cm. Dostatočnú nosnosť, pevnosť a stabilitu zabezpečujú masívne profily s logom na oboch koncoch hrazdy.

Stabilizačné nohy FEET

Ako už vyplýva z názvu, stabilizačné nohy sa používajú pre zlepšenie stability konštrukcie. Najväčšie využitie majú pri klietkach s malou hĺbkou a ak nie je možné kotvenie do podlahy. Súčasťou0 nôh je aj dierovanie, takže ich viete využiť na upnutie príslušenstva.

M-Séria - STOJKY:

Každá piata diera je označená laserom rezaným symbolom tzv. „citrónom“ pre jednoduchšie zorientovanie pri používaní príslušenstva. To platí pre všetky stojky – s číslami alebo bez.

Rozmery profilu stojky (aj priečky):

Stojky a priečky konštrukcie M-série sú vyrábané z oceľových profilov 80x80x3. Priemer dier na stojke je prispôsobený pre spojovací materiál M20 a príslušenstvo s priemerom kolíkov 20mm.

Číslovanie:

Všetky dostupné stojky je možné vyrobiť aj s číslovaním. Celkovo je čísel 35 – začínajú vo vzdialenosti 28cm od zeme a končia vo výške 181cm. Čísla vyrezáva laser, vďaka čomu vyzerajú veľmi profesionálne.

Bežne dostupné výšky konštrukcie